Jak objawia się przeziębiony pęcherz?

Przeziębienie pęcherza jest jedną z najbardziej kłopotliwych dolegliwości, z którymi zmagają się kobiety. Schorzenie bywa wyjątkowo bolesne i skutecznie dezorganizuje życie osobiste i zawodowe. Ponieważ jednak częstotliwość jego występowania jest bez porównania wyższa u kobiet niż u mężczyzn, mamy do czynienia z problemem, który bywa lekceważony. Niestety, takie podejście może prowadzić do niepożądanych konsekwencji, warto więc poszerzyć swoją wiedzę na temat objawów przeziębionego pęcherza, aby w porę podjąć środki zaradcze przynoszące oczekiwane efekty.

Skąd te problemy?

Źródłem problemów z pęcherzem niezmiennie pozostaje przede wszystkim escherichia coli – bakteria, która jest obecna w układzie pokarmowym każdego człowieka. Niestety, problemy zaczynają się w tym samym momencie, w którym przedostaje się ona do dróg moczowych, jej obecność w nich jest bowiem w stanie wywołać wiele szkód. Za problemy tego rodzaju odpowiedzialna bywa również Chlamydia – bakteria przenoszona drogą płciową i atakująca pęcherz przedostając się do niego za pośrednictwem cewki moczowej. Bywa i tak, że do infekcji doprowadzają gronkowce i paciorkowce.

Przegląd najbardziej typowych objawów

Gdybyśmy mieli doszukiwać się jakichkolwiek pozytywów w zapaleniu pęcherza, z pewnością musielibyśmy zwrócić uwagę na to, że wówczas, gdy w grę wchodzi przeziębiony pęcherz objawy schorzenia są dość jednoznaczne. Dzięki temu ryzyko pomylenia problemów z pęcherzem z innymi chorobami jest minimalne, a osoby, które zdiagnozują u siebie przeziębiony pęcherz, mogą relatywnie szybko podjąć środki zaradcze.
Najbardziej typowym objawem przeziębionego pęcherza jest ciągła potrzeba oddawania moczu. Jest ona wyjątkowo dokuczliwa przede wszystkim dlatego, że towarzyszy pacjentowi nawet wtedy, gdy jego pęcherz nie jest wypełniony. Samo oddawanie moczu nie jest zresztą przyjemne nie tylko dlatego, że ma miejsce wyjątkowo często, pacjenci skarżą się bowiem na pieczenie, ból oraz kłucie pojawiające się w trakcie jego trwania. O przeziębionym pęcherzu może powiedzieć nam wiele zresztą również sam mocz, bardzo często można w nim bowiem zauważyć niewielkie ilości krwi. Objawom tym towarzyszyć mogą również bóle okolicy krzyżowej i podbrzusza, podwyższona temperatura, dreszcze, a także spadek samopoczucia i ogólne rozdrażnienie.
Przeziębienie pęcherza jest problemem, który można dość szybko wyeliminować, jego często występowanie nie powinno być jednak lekceważone. Zawsze warto mieć na uwadze to, że choroba może przeobrazić się w znacznie bardziej niebezpieczne zakażenie nerek.


Dodaj komentarz