Poznajmy cellulit bliżej

Problemem , z którym musi zmierzyć się bardzo dużo kobiet w bardzo różnym wieku jest cellulit. Okazuje się, że, atakuje on nie tylko kobiety zmagające się z nadwagą. Wbrew powszechnej opinii pomarańczowa skórka może wystąpić również u bardzo szczupłych kobiet. Wiele osób zadaje w związku z tym pytanie co odpowiada za pojawienie się cellulitu i co zrobić, by skóra znowu wyglądała dobrze – https://cellulit-kobiece-sekrety.pl/ .

Co to takiego i gdzie pojawia się najczęściej?
Znaczna część kobiet zauważa pomarańczową skórkę na udach. Warto jednak podkreślić, że może on pojawić się także na brzuchu, a nawet na biuście. Miejsca zaatakowane cellulitem są grudkowe, skóra staje się pomarszczona. To właśnie z tego powodu cellulit jest tak często nazywany pomarańczową skórą. To, jak duże są zmiany uzależnione jest oczywiście od stopnia zaawansowania choroby. Oczywiście im bardziej zaawansowany będzie cellulit, tym trudniej będzie się z nim uporać.

Grudki znajdujące się pod skórą: co to takiego?
Typowe dla cellulitu grudki to nic innego, jak komórki tłuszczowe, które znacznie się powiększyły. Kiedy dochodzi do ich powiększenia, uciskają one na naczynia krwionośne oraz limfatyczne, które leżą w ich sąsiedztwie. Na skutek tego dochodzi do pogorszenia krążenia i przemiany materii w komórkach, które w konsekwencji tego dużo gorzej przyswajają tlen oraz przeróżne składniki odżywcze. Efektem tego jest natomiast zdecydowanie wolniejsze usuwanie toksyn. Wszystkie niepożądane substancje, a także woda zalegają w związku z tym w tkankach.

Czynnik ryzyka pojawienia się cellulitu
Obecnie nie wskazuje się jednego czynnika prowadzącego do rozwoju cellulitu. Specjaliści zgodnie twierdzą, że przyczyn prowadzących do powstawania cellulitu jest przynajmniej kilka. Zalicza się do nich między innymi siedzący tryb życia. Panie , które żyją aktywnie, uprawiają sport są zdecydowanie mniej narażone na pojawienie się tak nielubianej pomarańczowej skórki. Tym, co zwiększa ryzyko rozwoju cellulitu jest również spożywanie zbyt dużych ilości soli oraz cukru. Jeżeli więc nie chcemy paść ofiarą cellulitu, lepiej usunąć z diety cukier, a sól zastąpić zdrowymi i pełnymi aromatu ziołami. Zbyt ciasne ubrania , a także palenie papierosów też sprzyjają powstawaniu cellulitu. Wszystko dlatego, że są to czynniki negatywnie wpływające na krążenie. Wskazuje się również na związek między cellulitem, a nadwagą, jednocześnie podkreślając – o czym powiedzieliśmy wyżej – że cellulit może pojawić się również u szczupłych kobiet.

Na co postawić, aby cellulit zniknął?
Przede wszystkim należy wiedzieć, że liczy się systematyczność , a także możliwie jak najwcześniejsze rozpoczęcie walki z cellulitem. Jeśli będziemy czekać aż problem będzie mocno zaawansowany, walka z nim będzie bardzo trudna. Pomocne w walce z cellulitem są wszystkie metody , których celem jest oczyszczenie organizmu, usunięcie nadmiaru wody, usprawnienie krążenia. Jeśli cellulit znajduje się na początkowym stadium, stosowanie drastycznych metod nie jest potrzebne. Pomogą regularne spacery, a także aktywność fizyczna o średnim nasileniu. Specjaliści polecają przede wszystkim jogging, spinning, trening interwałowy, skakanie na skakance. Warto wykonywać ćwiczenia na dolne partie ciała oraz brzuch (są to miejsca, na których problem lokuje się najczęściej). Nie bez znaczenia jest także dieta. Koniecznie należy ograniczyć ilość spożywanej soli (najlepiej w ogóle ją wyeliminować z diety). Sprzyja ona bowiem gromadzeniu wody w organizmie. Podobnie jest z cukrem. W aptekach znaleźć można specjalistyczne preparaty, których skład został dobrany tak, aby usprawniały one usuwanie wody. Wspomóc można się też masażami , które powinny być jednak wykonywane przez specjalistów. W warunkach domowych można ukrwienie poprawić samodzielnie, wykonując naprzemiennie zimny i ciepły prysznic. Miejsca, które zaatakował cellulit warto też szorować każdego dnia szorstką gąbką. Dobrym wyborem są również myjki z wypustkami. Dostępne są w każdej drogerii, a na ich zakup nie wydamy wiele. Warto wprowadzić też do pielęgnacji kosmetyki antycellulitowe. W każdej drogerii znaleźć można aktualnie naprawdę duży wybór takich preparatów. Pomaga regularne sięganie po peeling z kawy, który można zrobić samodzielnie w domu.

Cellulit to coś więcej niż tylko problem natury estetycznej. Trzeba wiedzieć, że znacznie zaawansowane zmiany nie tylko brzydko wyglądają, ale są również bardzo bolesne. Dlatego tak istotne jest, aby nie doprowadzić do jego wystąpienia. Kiedy jednak się rozwinie, trzeba możliwie jak najszybciej rozpocząć z nim walkę. Na szczęście dzisiaj wiemy już co robić, aby cellulit zniknął, a skóra znowu prezentowała się perfekcyjnie.


Dodaj komentarz